SORBET Z TRUSKAWEK I MANGO
SORBET Z TRUSKAWEK I MANGO
Sorbet
z truskawek i mango - klasyczne i pyszne połączenie smaków.
Ten lekki, pełen finezji deser ma cudowną moc odświeżania. Przynosi orzeźwienie w gorący dzień. Dopieszcza zmysły łasuchów w każdym wieku swym smakiem, kolorem i aksamitną konsystencją. Skrywam w nim smak najlepszych owoców, całe jego złożone bogactwo i głębię. Jedząc sorbet chcę czuć naturalny balans słodyczy i kwasowości. Nie zakłócam go więc dodatkiem cukru, nie psuję go nim.
Sorbet z truskawek i mango a dieta odchudzająca
Taki owocowy deser łączy w sobie minimum kalorii i maksimum przyjemności. W naturalny sposób jest niskokaloryczny. Można go jeść nawet będąc na diecie odchudzającej zamiast zalecanej dziennej porcji owoców.
Sorbet z truskawek i mango kusi grą kolorów
Jest jak barwna paleta malarza. Zachwyca nie tylko smakiem, ale również grą naturalnych, żywych kolorów, które z fantazją się w nim przenikają.
Dlaczego warto samodzielnie przygotowywać w domu sorbety?
Domowy
sorbet z truskawek i mango w niczym nie przypomina tzw wodnych lodów ze sklepu.
Przygotowując go w domu masz pewność że został zrobiony z najlepszych
składników bez dodatków sztucznych barwników i aromatów oraz cukru, wzmacniaczy smaku czy konserwantów. Spokojnie możecie podawać taki deser swoim dzieciom.
Jakie owoce wybrać do przygotowania sorbetu?
Do przygotowania sorbetu najlepsze będą w pełni dojrzałe i przy tym zdrowe owoce. W naturalny sposób są wystarczająco słodkie. Sięgając po jakościowe składniki można stworzyć bardziej wyrazisty smak, zachować mocniejszy aromat zapewniając sobie większą intensywność doznań.
Sorbet
z truskawek i mango – składniki
To będzie bardzo krótka lista składników. Najkrótsza z możliwych. Do przygotowania tego pysznego sorbetu wystarczą wam jedynie TRUSKAWKI i MANGO w mniej więcej równych proporcjach. Nic więcej nie potrzeba. I właśnie to jest najpiękniejsze.
Sorbet z truskawek i mango – sposób przygotowania z wykorzystaniem ROBOTA KOHERSEN
Do przygotowania pysznych, naturalnych, domowych sorbetów i lodów wykorzystuję robot do sałatek i deserów Kohersen To małe, sprytne urządzenie wyposażone jest w 150 W silnik i błyskawicznie, z łatwością przemienia zamrożone owoce w gładki, idealnie kremowy, lekki sorbet, w którym nie wyczujecie kryształków lodu. Deser jest gotowy natychmiast po przygotowaniu. Można go oczywiście również przechowywać w zamrażalniku. Świetnie nadają się do tego pudełka do przechowywania FoodSaver Fresh
Robot do sałatek i deserów KOHERSEN umożliwia przygotowanie jednej lub większej ilości porcji (zależnie od naszych potrzeb). Jest to bardzo wygodne i ekonomiczne oraz ułatwia przygotowanie porcji dietetycznych deserów, do których zalecane jest dokładne odważanie składników. Ja mam w zamrażalniku stale przygotowane różne mrożone owoce oraz porcje śmietanki z dodatkiem wanilii by móc błyskawicznie przygotować różne orzeźwiające desery w dowolnej chwili.
Etap pierwszy – mrożenie owoców
Zaczynamy od zamrożenia owoców. Oczywiście możecie kupić już zamrożone truskawki i mango i zrobić sorbet błyskawicznie, ale w szczycie truskawkowego sezonu polecam wam samodzielne ich mrożenie.
Dojrzałe owoce myjemy i osuszamy.
Z obraniem truskawek sprawa jest prosta – wystarczy pozbawić je szypułek.
Mango sprawia już ciut więcej kłopotów. Dla niewtajemniczonych zamieszczam poniżej krótką instrukcję obsługi tego owocu. Na drodze do naszego szczęścia stoi duża, owalna pestka kryjąca się wewnątrz mango i uniemożliwiająca nam przekrojenie go na pół. Co gorsza, nie odchodzi ona swobodnie od miąższu. Musimy ją sprytnie ominąć. Połóżcie mango na desce. Owoc jest owalny, będziemy go kroić wzdłuż dłuższej osi. Wyznaczcie ją sobie symbolicznie nożem, po czym przesuńcie go o 1 cm w prawo i zróbcie cięcie (i analogicznie zróbcie potem drugie cięcie przykładając nóż z lewej strony wyznaczonej linii środkowej owocu). Mamy już dwie połówki mango. Nacinamy miąższ owocu nożem w dużą kratkę uważając przy tym, aby nie przeciąć jego skórki. Teraz wypchnijcie miąższ do góry, niech się wybrzuszy (będzie wyglądał trochę jak jeż) Używając noża lub łyżeczki odetnijcie starannie wszystkie kosteczki miąższu od skórki owocu. Na brzegach owocu wokół pestki też pozostało wam trochę miąższu do wycięcia.
Tak przygotowane owoce wkładamy do woreczków i zamrażamy.
Etap drugi – rozdrabnianie owoców
Kilka minut przed przystąpieniem do przygotowania deseru wyjmuję owoce z zamrażalnika. Później partiami wrzucam je do urządzenia i gotowe.
Dzięki robotowi KOHERSEN z najlepszych składników można przygotować również pyszne, naturalne lody w różnych smakach. Wystarczy zamrozić śmietanę 30 % tłuszczu w pojemniku na kostki lodu i zmienić ją w lodowy deser wykorzystując przystawkę do deserów. Śmietankę przed jej zamrożeniem można również połączyć z cukrem, wanilią, kakałem czy mocnym espresso i z łatwością potem tworzyć ulubione kombinacje smakowe lodowych deserów. Robot KOHERSEN nadaje im kremową, aksamitną konsystencję i idealną miękkość. Są gotowe do jedzenia od razu po ich przygotowaniu.
Dzięki robotowi KOHERSEN na bazie mrożonego banana przygotowuję pyszne lody wegańskie w różnych wariantach smakowych i przepisy na nie niedługo wam zaprezentuję.
Przygotowując sorbet możecie zaszaleć z doborem składników. Ja na przykład uwielbiam sorbet ogórkowo-jabłkowo-miętowy. Jest świetny na deser lub podany pomiędzy daniami na przyjęciu czy obiedzie dla oczyszczenia kubków smakowych.
Sorbet z truskawek i mango – sposób przygotowania bez wykorzystania robota
Zróbcie z owoców purée wykorzystując do tego blender, mikser lub widelec (co Wam najwygodniej). Najlepiej rozdrabniajcie truskawki i mango osobno, by je potem dopiero delikatnie połączyć w pojemniku pozostawiając efekt przenikania się kolorów i całość zamroźcie. Sorbet podczas zamarzania mieszajcie co jakiś czas by nie powstawały w nim kryształki lodu .
PODZIEL SIĘ PRZEPISEM
Spodobał Ci się ten przepis? Masz jakieś pytania? Będzie nam miło jeśli zostawisz komentarz pod artykułem lub udostępnisz nasz artykuł w swoich mediach społecznościowych oznaczając nas dodatkowo tagiem #zycieodkuchni
sorbet z truskawek i mango
Komentarze
Prześlij komentarz